Orange îşi extinde reţeaua proprie de distribuţie
Bucureşti, 10 noiembrie 2005. Orange Romania inaugureaza astazi cel de-al 24-lea magazin din reteaua proprie de distributie la Piatra Neamt. Acesta este situat in centrul orasului pe Bulevardul Republicii nr.1.
In noul Orange shop, locuitorii orasului Piatra Neamt vor avea de acum acces la cele mai performante produse si servicii de telefonie mobila, asistenta si consultanta in legatura cu abonamentele si serviciile Orange.
De asemenea, acestia vor putea plati facturile Orange la casieria din magazin, iar un Phone Expert va fi la dispozitia clientilor pentru familiarizarea acestora cu functiile telefoanelor, pentru a oferi asistenta la efectuarea setarilor si conectarea telefoanelor la calculatoare. Tot aici, clientii pot obtine detalii referitoare la programul de fidelizare Orange Thank You si pot utiliza punctele Thank You acumulate pentru plata facturilor si pentru a cumpara telefoane la preturi speciale, accesorii GSM, cartele PrePay si materiale promotionale Orange.
Pana la sfarsitul anului, cei care achizitioneaza abonamente beneficiaza de oferta speciala Orange care cuprinde o multime de avantaje constand in minute gratuite, mesaje scrise si mesaje multimedia, telefoane la preturi speciale si o reducere de 10 USD la achizitionarea telefoanelor Orange signature pentru cei ce prezinta cuponul din presa sau pliant. Mai multe detalii despre oferta sunt disponibile pe www.orange.ro sau in Orange shop.
"Deschiderea magazinelor Orange in cat mai multe orase din tara, lansarea recenta a magazinului virtual Orange Web Shop si a serviciului Orange Web Care sunt parte integranta a strategiei noastre de dezvoltare, strategie care urmareste apropierea de clientii actuali si potentiali, oferind servicii de calitate, simple si intuitive, care sa le imbogateasca experienta Orange."
- Richard Moat, CEO Orange Romania.